Masz dom? Pomyśl o elektrowni

Najmodniejszym ostatnio stylem życia, promowanym przez gwiazdy pop kultury jest styl Eko. Trend ten można realizować na różne sposoby.

Można go rozumieć jako styl zdrowego odżywiania, korzystania z certyfikowanych bio-produktów, zakładania ekologicznych upraw, czy segregowania śmieci. Ważnym aspektem tego trendu jest również oszczędzanie energii. Służyć temu mogą różne źródła odnawialnej energii.

Własna energia elektryczna? Czemu nie

Osoby zainteresowane Eko-stylem mogą wykorzystać na przykład panele słoneczne, domowe piece na biomasę lub małe elektrownie wiatrowe. Do źródeł odnawialnych można zaliczyć także ogromne elektrownie wodne, wykorzystujące prąd rzeczny lub siłę pływów, jednak o wykorzystaniu tych technologii i ich budowie decydują państwa a nie jednostki.
Co innego jeśli chodzi o małe elektrownie wiatrowe, które mogą być zakładane przez indywidualne podmioty na prywatnych działkach.

W nowoczesnym, wysoko uprzemysłowionym i zelektronizowanym świecie małe elektrownie wiatrowe mogą się okazać ciekawym pomysłem na działalność gospodarczą, zarówno jako główne źródło zarobku – w przypadku posiadaczy sporych działek, jak również w postaci dodatkowego dochodu chociażby dla rolników, którzy bez problemu mogą zreorganizować zagospodarowanie swojej ziemi.

Małe elektrownie wiatrowe wymagają oczywiście wiatru, toteż ich zakładanie ogranicza się do terenów nawietrznych, nie mniej jednak przedstawiają się tu jako alternatywny sposób zarobkowania i wykorzystania niezagospodarowanych czy nienadających się do zabudowy terenów.